Manuální poloautomatická pila

H 601


Podrobný technický popis , opce, dopravníky, odměřování a jiné příslušenství – viz Katalog pásových pil ke stažení.

H 601

Technické parametry


Stručný technický popis keyboard_arrow_down

Poloautomatická pásová pila se dvěma sloupy, hydraulicky poháněná s možností úhlového řezání až 60°doleva s ručním natočením rámu, kolem velkého předepjatého axiálního ložiska. Koncipováno a projektováno speciálně pro řezání velkých profilů, nosníků, trubek a také plných materiálů pomocí bimetalového pásu. Na vstupu váleček pro snadné napojení dopravníku.
Mechanické napnutí pásu kontrolované mikrospínačem, okamžité zastavení v případě zlomení nebo špatně napnutého pásu.
Start - rychlé přiblížení k materiálu, poziční mechanický dotykový snímač najede na materiál a mikrospínač dá signál k přechodu na pracovní posuv do řezu= Automatická detekce počátečního bodu řezu. Koncová poloha řezu je automaticky snímána dalším mikrospínačem. Regulace přítlaku do řezu a rychlosti pásu.
Pohyb rámu pomocí lineárního vedení je dokonale vyvážen a zajištěn hydraulickým válcem o velkém průměru. To vše umožňuje stroji vysoký výkon a pozoruhodnou životnost pásu.
Náklon pásu pilového rámu umožňuje volně a snadno řezat spodní část konstrukční části nosníku bez vibrací nebo zpomalení rychlosti řezání, úhel náklonu pásu 6°, napnutí 2000 kg/ cm2, mikrospínač.
Ocelový svařovaný rám s novým designem a velkou tloušťkou zaručuje absolutní minimalizaci vibrací a hluku.
Nastavitelná vodítka s tvrdokovovým vedením a ložisky. Vodítko se automaticky udržuje nejblíže oblasti řezu. Průměr oběžných litinových kol 520 mm. Hydraulický svěrák s výškou čelistí 260 mm.
Kontrola uzavření krytu pásu, napnutí pásu, detekce přetržení pásu. Ochrana motoru proti magneto tepelnému přetížení, nízkonapěťová cívka 24V, uzamykatelný spínač 24 V, nouzové tlačítko.
Stojan s odnímatelným zásobníkem třísek, nádoba na chladivo 60 l, el. čerpadlo, nylon.kartáč, bi-met.pás „Čistý řez“ díky chladicímu systému s minimálním mazáním pro řezání dlouhých trubek a profilů bez úniku chladicí kapaliny – mikrosprej opce.
Vhodné pro řezání : ocel, litina, pevnostní oceli, slitiny


keyboard_arrow_up

Základní list ke stažení

H 601.pdf (180kb)