Manuální automatická pila

H 601 AF - NC F500


Podrobný technický popis , opce, dopravníky, odměřování a jiné příslušenství – viz Katalog pásových pil ke stažení.

Technické parametry


Technický popis keyboard_arrow_down

Automatická pásová pila hydraulická se dvěma sloupy s možností zapamatování až 99 různých řezacích programů (např. 10 délek řezání na stejné tyči ), úhlové řezy od 0° do 60° vlevo. Zařízení má možnost spravovat všechny provozní podmínky (jako je rychlost pásma, celkový počet řezaných kusů) na dotykovém displeji. Díky CNC a dotykové obrazovce je také možné nastavit délky a množství řezu s automatickým opakováním. Mechanické napínání pásu s jištěním mikrospínačem.
Podavač jeden plný zdvih 550 mm (k dispozici také 1 500 mm) s elektrickým pohybem přes recirkulační kuličkové šrouby s průměrem 32 mm na lineární vedení. Litinová oběžná kola o průměru 520 mm. Start - rychlé přiblížení k materiálu, poziční mechanický dotykový snímač najede na materiál a mikrospínač dá signál k přechodu na pracovní posuv do řezu = Automatická detekce počátečního bodu řezu. Koncová poloha řezu je automaticky snímána dalším mikrospínačem. Regulace přítlaku do řezu a rychlosti pásu.
Mechanické napínání pásu s kontrolou mikrospínačem. Zastavení stroje při přetržení pásu, malém napnutí.
Pohyb rámu pomocí lineárního vedení je dokonale vyváženo a zajištěno hydraulickým válcem o velkém průměru. To vše umožňuje stroji vysoký výkon a pozoruhodnou životnost pásu.
Proti běžnému použití umožňuje náklon pásu pilového rámu volně a snadno řezat spodní část konstrukční části nosníku bez vibrací nebo zpomalení rychlosti řezání, úhel náklonu pásu 6°, napnutí 2300 kg/ cm2.
Ocelový svařovaný rám s novým designem a velkou tloušťkou zaručuje absolutní minimalizaci vibrací a hluku. Podlahový stojan s odnímatelným zásobníkem třísek.
Nastavitelná vodítka s podložkami z tvrdokovu a ložisky. Vodítko se automaticky udržuje nejblíže oblasti řezu. Hydraulický svěrák s výškou čelistí 260 mm, motorizovaný kartáč.
Kontrola uzavření krytu pásu, napnutí pásu, při přetržení pásu dojde k zastavení stroje. Ochrana motoru proti přetížení a přehřátí, nouzové tlačítko, uzamykatelný hlavní vypínač.
Vodicí podpěrný válec na vstupní straně. Elektronický variátor rychlosti pásu jako standard.
Odnímatelná nádrž na chladicí kapalinu o kapacitě 100 l., el.čerpadlo, kartáč, bimetalový pás.
Min. odřez 30 mm, min. zbytek materiálu 100 mm pro jednotlivý materiál, cca 2 x vice pro svazek
Opce: hydraulické napínání se silnějším motorem a pásem, digitální měření úhlu, mikrosprej

* Modem pro průmysl 4.0, teleservis a dálkové ovládání je dodáván též jako opce.
Funkce: poloautomatická / automatická
Min odřez 30 mm, Min. zbytek mat. 100 mm pro automat
Řezání: zejména ocel, litina, pevnostní oceli


keyboard_arrow_up

Základní list ke stažení