Manuální poloautomatická pila

KS 1202 NC


Podrobný technický popis , opce, dopravníky, odměřování a jiné příslušenství – viz Katalog pásových pil ke stažení.

KS 1202 NC

Technické parametry


Stručný technický popis keyboard_arrow_down

Poloautomatická dvousloupová pásová pila s hydraulickým spouštěním rámu a motorickým natočením úhlu rámu pomocí CNC řízení. Koncipováno a projektováno speciálně pro řezání velkých profilů, nosníků, trubek a také plných materiálů. Možnost provádět řezy s proměnným úhlem od 60 ° doleva do 60 ° vpravo v automatickém cyklu a s hydraulickou aretací. aut. zastavení při 0 ° a 45 ° vlevo a vpravo.
Otáčení stroje je prováděno s převodovým motorem a lineárním enkodérem umístěným ve velké vzdálenosti od středu otáčení pro nejvyšší přesnost polohování, hydraulická aretace.
Hydraulické napínání pásu, okamžité zastavení v případě zlomení nebo špatně napnutého pásu.
Start - rychlé přiblížení k materiálu, poziční mechanický dotykový snímač najede na materiál a mikrospínač dá signál k přechodu na pracovní posuv do řezu= Automatická detekce počátečního bodu řezu. Koncová poloha řezu je automaticky snímána dalším mikrospínačem. Regulace přítlaku do řezu a rychlosti pásu.
Pohyblivá část rámu s vodítky je automaticky udržována co nejblíže oblasti řezu.
Proti běžnému použití umožňuje náklon pásu pilového rámu 5° volně a snadno řezat spodní část konstrukční části nosníku bez vibrací nebo zpomalení rychlosti řezání.
Ocelový svařovaný rám s novým designem a velkou tloušťkou zaručuje absolutní minimalizaci vibrací a hluku.
Hydraulický vertikální přítlak jako standard.
Speciální konstrukční detail se šikmo uloženými oběžnými koly zajišťuje menší natáčení pásu, prodlužující jeho životnost.
Všechny pohyby pily jsou prováděny na vedení recirkulačních kuličkových šroubů poslední generace.
Standardně je pila vybavena bezpečnostním lanem okolo pracovního prostoru, které v případě detekce překážky automaticky zablokuje provoz.
„Čistý řez“ díky standardnímu chladicímu systému s minimálním mazáním pro řezání dlouhých trubekprofilů bez úniku chladicí kapaliny. Kapacita tanku je 3 l oleje.
Odnímatelný dopravník třísek, hydraulická jednotka, poháněný kartáč, bi metalový pás.
Vhodné pro řezání: velké profily, trubky, jekly

* Modem pro průmysl 4.0, teleservis a dálkové ovládání je dodáván jako volitelný doplněk – opce.


keyboard_arrow_up

Základní list ke stažení