Manuální poloautomatická pila

KS 502


Podrobný technický popis , opce, dopravníky, odměřování a jiné příslušenství – viz Katalog pásových pil ke stažení.

KS 502

Technické parametry


Stručný technický popis keyboard_arrow_down

Hydraulická pila KS 502 je speciálně určena k řezání konstrukční oceli, zejména středních a velkých rozměrů, trubek, profilů a nosníků. Úhlové řezání do 60° vlevo a vpravo, snadné zastavení při 0°, 60° vlevo a 60° vpravo. Snadné nastavení dorazů na 0°, 45° doprava a doleva.
Stroj má velkou rotující základnu s tuhým podélným průchodem pro nesení průběžného materiálu. Vysoké napnutí pilového pásu 2000 kg/ cm2 pro dokonalé řezy. Svěrák podélně posuvný po pracovní ploše pomocí lineárního vedení. Oběžná kola o průměru 360 mm. Vizuální kontrola úhlu na stupnici o velkém průměru, zaručující velkou přesnost nastavení.
Velmi silný ocelový pilový rám s trubkovým profilem a konstrukce, která zaručuje minimalizaci vibrací.
Vodítka pásu s podložkami z tvrdokovu, ložiska pro lepší vedení pásu. Sklon pilového pásu je 6° pro zlepšení průniku do materiálu, pro kvalitní řezy. Zastavení stroje při přetržení pásu, uvolnění pásu.
Start - rychlé přiblížení k materiálu, poziční mechanický dotykový snímač najede na materiál a mikrospínač dá signál k přechodu na pracovní posuv do řezu= Automatická detekce počátečního bodu řezu. Koncová poloha řezu je automaticky snímána dalším mikrospínačem. Regulace přítlaku do řezu a rychlosti pásu.
Ovládací konzole s nastavením rychlosti klesání pilového rámu a řezného tahu, kontrolu napětí pásu.
Elektronický měnič pro proměnnou rychlost pásu. Podpěra z každé strany válečkem v šířce 630 mm.
Ovládací panel s třícestným voličem pro výběr různých pracovních způsobů: návrat pilového rámu s nepohyblivým pásem, nebo ukončení řezacího cyklu a zastavení, nebo s návratem do počáteční polohy.
Kontrola pro uzavření krytu, správné napnutí pásu, nouzové tlačítko, tepelná a magnetická ochrana motoru, motorová brzda. Mikrospínač pro okamžité vypnutí pily při zlomení pásu vyklouznutí.
Odjímatelný kontejner na třísky, zásobník na chladivo, el. pumpa, nylonový kartáč, bi-metalový pás
Opce: mikrosprej, řezání ve svazku
Vhodné pro řezání oceli, litiny a hliníku.


keyboard_arrow_up

Základní list ke stažení

KS 502.pdf (280kb)