Manuální poloautomatická pila

KS 652


Podrobný technický popis , opce, dopravníky, odměřování a jiné příslušenství – viz Katalog písových pil ke stažení.

KS 652

Technické parametry


Stručný technický popis keyboard_arrow_down

Pila je speciálně určena k řezání konstrukční oceli, zejména středních a velkých rozměrů, trubek, profilů a nosníků. Úhlové řezání do 60 ° vlevo a vpravo. Jednoduché pozicování 0°, +45°, -45°, automat. zarážky. Volný přesný podélný pohyb svěráku podél celé pracovní plochy stolu pomocí kuličkového šroubu.
Stroj má velkou rotující základnu s tuhým podélným průchodem pro nesení průběžného materiálu. Vysoké napnutí pilového pásu 2200 kg/ cm2 pro dokonalé řezy. Oběžná kola o průměru 520 mm. Vizuální kontrola úhlu na stupnici o velkém průměru, zaručující velkou přesnost nastavení.
Velmi silný ocelový pilový rám s trubkovým profilem a konstrukce, která zaručuje minimalizaci vibrací.
Vodítka pásu s podložkami z tvrdokovu, ložiska pro lepší vedení pásu. Sklon pilového pásu je 6° pro zlepšení průniku do materiálu, pro kvalitní řezy. Zastavení stroje při přetržení pásu, uvolnění pásu.
Start - rychlé přiblížení k materiálu, poziční mechanický dotykový snímač najede na materiál a mikrospínač dá signál k přechodu na pracovní posuv do řezu= Automatická detekce počátečního bodu řezu. Koncová poloha řezu je automaticky snímána dalším mikrospínačem. Regulace přítlaku do řezu a rychlosti pásu.
Ovládací konzole s nastavením rychlosti klesání pilového rámu a řezného tahu, kontrolu napětí pásu.
Elektronický měnič pro proměnnou rychlost pásu. Podpěra z každé strany válečkem v šířce 730 mm.
Ovládací panel s třícestným voličem pro výběr různých pracovních způsobů: návrat pilového rámu s nepohyblivým pásem, nebo ukončení řezacího cyklu a zastavení, nebo s návratem do počáteční polohy.
Kontrola pro uzavření krytu, správné napnutí pásu, nouzové tlačítko, tepelná a magnetická ochrana motoru, motorová brzda. Mikrospínač pro okamžité vypnutí pily při zlomení pásu nebo vyklouznutí.
Odjímatelný kontejner na třísky, zásobník na chladivo, el. pumpa, nylonový kartáč, bi-metalový pás
Opce: mikrosprej, řezání ve svazku
Vhodné pro řezání oceli, litiny a hliníku.


keyboard_arrow_up

Základní list ke stažení

KS 652.pdf (273kb)