Manuální poloautomatická pila

KS 702 NC


Podrobný technický popis , opce, dopravníky, odměřování a jiné příslušenství – viz Katalog pásových pil ke stažení.

KS 702 NC

Technické parametry


Stručný technický popis keyboard_arrow_down

Poloautomatická dvousloupová pásová pila s hydraulickým spouštěním rámu a motorickým natočením úhlu rámu pomocí CNC řízení. Koncipována speciálně pro řezání velkých profilů, nosníků, trubek a také plných materiálů. Možnost provádět řezy s proměnným úhlem od 60 ° doleva do 60 ° vpravo v ručním natáčecím režimu a s hydraulickou aretací. Automatické zastavení v 0°, 45° vlevo a vpravo.
Otáčení stroje je prováděno s převodovaným motorem a lineárním enkodérem umístěným ve velké vzdálenosti od středu otáčení pro nejvyšší přesnost v poloze, s hydraulickou aretací. Digitální displej pro zobrazení úhlu pouze u modelu s ručním natáčením stolu.
Mechanické napnutí pásu kontrolované mikrospínačem, okamžité zastavení v případě zlomení nebo špatně napnutého pásu. Hydraulické napínání viz tabulka jako opce.
Start - rychlé přiblížení k materiálu, poziční mechanický dotykový snímač najede na materiál a mikrospínač dá signál k přechodu na pracovní posuv do řezu= Automatická detekce počátečního bodu řezu. Koncová poloha řezu je automaticky snímána dalším mikrospínačem. Regulace přítlaku do řezu a rychlosti pásu.
Pohyblivá část rámu je automaticky udržována co nejblíže oblasti řezu.
Proti běžnému použití umožňuje náklon pásu pilového rámu 10° volně a snadno řezat spodní část konstrukční části nosníku bez vibrací nebo zpomalení rychlosti řezání.
Ocelový svařovaný rám s novým designem a velkou tloušťkou zaručuje absolutní minimalizaci vibrací a hluku.
Speciální konstrukční detail se šikmo uloženými oběžnými koly zajišťuje menší natáčení pásu, prodlužující jeho životnost.
Všechny pohyby pily jsou prováděny s pomocí recirkulačních kuličkových šroubů poslední generace.
Standardně je pila vybavena bezpečnostním lanem okolo pracovního prostoru, které v případě detekce překážky automaticky zablokuje provoz.
„Čistý řez“ díky standardnímu chladicímu systému s minimálním mazáním pro řezání dlouhých trubekprofilů bez úniku chladicí kapaliny. Kapacita tanku je 3 l oleje.
Odnímatelný dopravník třísek, hydraulická jednotka, poháněný kartáč, bi metalový pás.
Vertikální hydraulický svěrák jako opce. Manuální natáčení stolu jako opce.
Vhodné pro řezání: velké profily, trubky, jekly

* Modem pro průmysl 4.0, teleservis a dálkové ovládání je dodáván jako volitelný doplněk – opce.


keyboard_arrow_up

Základní list ke stažení