Kotoučová poloautomatická pila

VELOX 350 SH-E


Podrobný technický popis , opce, dopravníky, odměřování a jiné příslušenství – viz Katalog kotoučových pil ke stažení.

VELOX 350 SH-E

Technické parametry


Stručný technický popis keyboard_arrow_down

Pila je vhodná zejména pro řezání hliníku a jeho slitin, úhlové řezání od 0° do 45° vlevo a do 45° vpravo a pokosové řezy s náklonem až do 45° ke svislé ose. Snadné automatické zastavení na 0°, 15°, 30° a 45° vlevo i vpravo. Zajištění pozice – aretace - ručním kolem, nastavení úhlu pomocí stupnice. Skon hlavy o 45° vertikálně dovoluje řezat šikmé pokosové řezy ( obr.1). Pár pružin pro návrat hlavy do původní pozice.
Tato poloautomatická pila je vhodná na přesné řezání hliníkových a měděných profilů, trubek a tyčí.

Charakteristika:
Ruční kolo pro aretaci řezací hlavy ve všech úhlech, stupnice je vyražena na pracovní ploše.
Elektro-pneumatický provoz pily s hydraulickou regulací posuvu kotouče do řezu.
Programování všech provozních funkcí stroje pomocí PLC TRON ( rychlost otáčení, počet řezů, doby řezacího cyklu, životnost kotouče, LED kontrolka na přehledném ovládacím panelu, včetně posuvu kotouče pro: rychlý příjezd k materiálu, začátek a konec řezu. Součástí Autodiagnostika, detekce chyb.
Zdvojené pneumatické svěráky pro dokonalé fixování materiálu s rychloupínáním a možností volného nastavení podél pracovního stolu.
Dvou rychlostní motor pro řezání hliníkového materiálu a jeho slitin, nižší otáčky pro řezání ( pro mosaz, měd, bronz nutná úprava – viz opce ) mosazi, mědi, bronzu.
Hlavní napájecí spínač s nízkonapěťovou cívkou pro 24V, bezpečnostní tlačítko, tepelná a magnetická ochrana motoru, brzda motoru. Kompletní ochrana kotouče – kryt.
Možnost připojit hadici odsávací jednotky třísek s filtrem na zadní objímku stroje.
Základna stroje s nádržkou na řezný olej a s elektrickým čerpadlem.
Nastavitelný délkový doraz pro materiál.
Velká základna pily.
Opce: nožní pedál, možnost napojení a odvodu třísek z místa řezu ( obr.3), ( výměnné hliníkové čelisti ve tvaru V ( obr.4) pro různé velikosti materiálu do max.85 mm ( řezání hliníkového svazku). Pro řezání slitin mědi nutná úprava motor/otáčky.


keyboard_arrow_up

Základní list ke stažení